کد خبر : 9464
Print
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

سند جامع سلامت خراسان رضوی تدوین شد

جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۵

سبزوارنگار/معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: سند جامع سلامت استان با 118 اولویت سلامت و با رویکرد اجتماعی به مقوله سلامت تدوین شده است.

Image titleسبزوارنگار/معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: سند جامع سلامت استان با 118 اولویت سلامت و با رویکرد اجتماعی به مقوله سلامت تدوین شده است.
به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار، سیدجواد حسینی در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی خراسان رضوی در سبزوار افزود: در این سند به فرصت ها، چالش ها و شاخص ها، به صورت سخت افزاری اشاره شده و آنچه در این سند مورد تاکید است رویکرد اجتماعی به سلامت و رویکرد الکترونیکی به مسائل اداری است.
وی اظهار کرد: در سند جامع سلامت به علل بیماریها، مدل های بیماری، سبک زندگی و ارتقای سلامت توجه ویژه شده و نقش عوامل اجتماعی در این سند پررنگ دیده شده است.
حسینی گفت: در این سند پیام آوران سلامت، مشارکت خیرین سلامت و رابطین سلامت دیده شده و خروجی این سند در مدت 10 سال توسط گروه ارزیاب خارج از سازمانها ارزیابی می شود تا نقش عوامل اجتماعی و سایر نهادها در امر سلامت برجسته شود.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود: سند جامع بیماری های غیرواگیردار استان نیز در جلسه آینده کارگروه سلامت و امنیت غذایی به تصویب می رسد.
حسینی با اشاره به اینکه 70 درصد مرگ و میرها به عوامل غیرواگیردار ارتباط دارد که بیشتر به مسائل اجتماعی و سبک زندگی مرتبط است، افزود: هم اکنون از موج میکروب و دارو خارج شده و به موج رفتاری رسیده ایم.
وی اظهار کرد: مجمع سلامت خراسان رضوی برای دستیابی به شاخص های سلامت سطح منطقه، افزایش آگاهی، مسئولیت پذیری و مشارکت در تامین، حفظ و ارتقای سلامت و تقدیر فعالان حوزه سلامت تشکیل می شود.
معاون استاندار خاطرنشان کرد: نخستین همایش بین المللی فرآورده های حلال در سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف گسترش فرهنگ مصرف محصولات حلال در حوزه غذا، دارو، پوشاک، توسعه صادرات با برچسب حلال و رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.
وی عنوان کرد: فرآورده های حلال محورهای اصلی این همایش است که تاکنون 45 مقاله بین المللی ارسال شده و 114 سخنران بین المللی در آن به ایراد سخن می پردازند.
حسینی افزود: در رویداد مشهد 2017 تعداد 175 رویداد بین المللی پیش بینی شده که تاکنون 100 رویداد آن محقق شده است.
معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در شهرستان سبزوار به ازای هر هزار نفر 1،6 تخت بیمارستانی وجود دارد که نسبت به 1.5 تخت میانگین کشوری بهتر است و حال آنکه استاندارد مطلوب این بخش 2،6 تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر است.
حسینی گفت: در دولت یازدهم و با اجرای طرح تحول سلامت، 33 درصد به تخت های بیمارستانی، 11 درصد اشتغال تخت های بیمارستانی، 45 درصد تعداد تخت به جمعیت و 11 درصد تعداد پزشک به جمعیت در شهرستان سبزوار افزوده شده است.
وی اظهار کرد: در این مدت همچنین 188 درصد تخت های ویژه بیمارستان و 300 درصد تخت های روانپزشکی نیز افزایش داشته و راه انداری پایگاه اورژانس هوایی، تجهیز 6 بیمارستان، اجرای هتلینگ و کسب رتبه برتر برخی از دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بوده است.
حسینی افزود: بهره برداری از سلامتکده طب سنتی، ایجاد پنج پایگاه سلامت در حاشیه شهر سبزوار، افزایش خانه های بهداشت و پایگاههای سلامت از دیگر دستاوردهای دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بوده است.
وی گفت: در شهرستان سبزوار مرگ و میر بیماریهای قلبی و عروقی هفت درصد بهبود یافته و میزان مرگ و میر در نوزدان کمتر از یک ماهگی، زیر یک سال و مادران باردار به ترتیب 2،5 درصد،7،8 و 13 درصد بهبود یافته است.
حسینی با تاکید بر رفع مشکلات بهداشتی و زیست ‌محیطی کشتارگاه‌ دام شهرستان سبزوار گفت: اعتباراتی برای ساماندهی این میدان اختصاص می یابد و مجوز ایجاد کشتارگاه جدید سبزوار نیز در این کارگروه مصوب می شود تا صدور پروانه آن تسهیل شود.
معاون استاندار خراسان رضوی افزود: پس از واگذاری زمین مناسب برای احداث کشتارگاه، 50 میلیارد ریال از محل ستاد تسهیل و رونق تولید برای تامین آن اختصاص می یابد.
وی اظهار کرد: حدود 20 میلیارد ریال نیز برای ساخت و تجهیز مراکز سلامت در مناطق هدف شهرستان سبزوار تخصیص خواهد یافت.
مدیرکل بیمه سلامت خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: سال گذشته یک میلیون و 383 هزار بار مراجعه به مراکز درمانی زیر پوشش بیمه سلامت در سبزوار انجام شده که نسبت به سال 94 حدود 33 درصد مراجعه بیماران برای دریافت خدمات افزایش یافت.
علیرضا رمزی افزود: همچنین در سال 92 قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت 212 میلیارد ریال در این شهرستان برای درمان هزینه شده است که در سال 95 این میزان به 775 میلیارد ریال رسیده و رشدی 266 درصدی داشته است.
وی اظهار کرد: هم اکنون بیمه سلامت خراسان رضوی بیش از 9 هزار میلیارد ریال از دولت طلبکار است که تلاش می شود با پرداخت این مطالبات تمامی هزینه های دانشگاه های علوم پزشکی استان پرداخت شود.
37 مرکز بهد اشتی و درمانی، 194 خانه بهداشت و 6 بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع غرب خراسان رضوی فعالیت می کنند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

افکار عمومي و چند نکته ! ​

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

ذخیره ۴۰هزار تن گندم در سیلوهای سبزوار

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

هلال احمر در نهادینه سازی فرهنگ رانندگی پیشگام است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

سبزوار؛ خانه تاریخی استیری

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

افشای اطلاعات شخصی مشترکان توسط اپراتورها ممنوع شد

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

تصفیه ‌خانه شهرک صنعتی سبزوار احداث می شود

کسب مقام دوم رقابت های قهرمانی هندبال دختران دانشجوی دانشگاه های منطقه ۹ کشور توسط تیم دانشگاه حکیم سبزواری

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد