کد خبر : 9491
Print
در مراسم بهره برداری از آموزشگاه 18 کلاسه بنیاد مشایخی عنوان شد:

کمک 800 میلیارد ریالی خیران به آموزش و پرورش خراسان رضوی

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸

سبزوارنگار/رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی گفت: در یک سال گذشته خیران نیک اندیش استان 800 میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی مدارس منطقه کمک کردند.

Image titleسبزوارنگار/رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان رضوی گفت: در یک سال گذشته خیران نیک اندیش استان 800 میلیارد ریال برای بازسازی و نوسازی مدارس منطقه کمک کردند.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سبزوار؛ غلامعلی رفعتی در همایش خیرین مدرسه ساز سبزوار با بیان اینکه سه هزار و 500 خیر مدرسه ساز در مجمع عضویت دارند، افزود: 40 درصد مدارس خراسان رضوی با کمک خیران بازسازی شده است.

وی اظهار کرد: مهرماه امسال 570 کلاس درس در خراسان رضوی از طریق اداره کل نوسازی با مشارکت خیران تحویل آموزش و پرورش شد.

رفعتی خاطرنشان کرد: علاوه بر ساخت مدارس، تکمیل و تجهیز مدارس به سامانه های نوین آموزشی و بهبود فضاهای موجود از دیگر اقدامات خیران مدرسه ساز در خراسان رضوی است.

دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش  وزارت آموزش و پرورش نیز در این همایش گفت: رویکرد سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تحقق تعلیم و تربیت اسلامی است که برای تحقق آن هدفی با عنوان دستیابی دانش آموزان به حیات طبیه تعریف‌ شده است

حجت‌الاسلام سیدمجتبی ملکی با اشاره به لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود کشور برای تحقق تعلیم و تربیت اسلامی، افزود: حوزه‌های علمیه یکی از مهم‌ترین بخش‌های کشور برای تحقق این اهداف دینی در آموزش‌وپرورش است.

وی اظهار کرد: در مبانی، اهداف و راهکارهای تعلیم و تربیت اسلامی نیازمند استخراج تولیدات اسلامی از قرآن کریم و سنت الهی هستیم که این موضوع با تعامل و همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش انجام می‌شود.

ملکی گفت: هم اینک برای دومین سال 23 برنامه پیشنهادی این ستاد در قالب برنامه سالانه وزارت آموزش‌وپرورش مورد تائید وزیر قرار گرفته و به ‌تمامی ادارات کل استان‌ها ابلاغ ‌شده است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: از مجموع هفت هزار و 200 مدرسه مشتمل بر 42 هزار کلاس درس در خراسان رضوی، 60 درصد فرسوده است و حال آنکه میانگین کشوری این شاخص 50 درصد است.

حسین مقصودی افزود: در خراسان رضوی سرانه فضای آموزشی 4،2 دهم متر است که از میانگین کشوری یک متر و استاندارد بین المللی 3،8 دهم متر پایین تر است.

وی اظهار کرد: با مشارکت بنیاد برکت 6 مدرسه با مجموع 33 کلاس درس در مناطق محروم شهرستان خوشاب، 6 مدرسه با 25 کلاس درس در بخش ششتمد سبزوار و سه مدرسه نیز در مناطق حاشیه شهر سبزوار و روستای پروند از توابع بخش روداب ساخته می شود.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در این همایش گفت: از آغاز امسال خیران مدرسه ساز هفت میلیارد ریال به آموزش و پرورش این شهرستان کمک کرده اند.

حسن محرابی افزود: هم اکنون 11 طرح آموزشی با مشارکت خیران و اداره کل نوسازی مدارس در دست اجراست که با بهره برداری از آنها بخش مهمی از مشکل کمبود فضای آموزشی شهرستان برطرف می شود.

وی اظهار کرد: در سه سال گذشته نیز 40 مدرسه با کمک 70 میلیارد ریالی خیران در شهرستان ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.

در پایان این همایش مدرسه 18 کلاسه حسن مشایخی با هزینه 17 میلیارد ریال که با کمک خیران و اداره کل نوسازی خراسان رضوی در مسکن مهر توحیدشهر سبزوار ساخته شده بود به بهره برداری رسید.

52 هزار دانش آموز در 287 مدرسه شهرستان سبزوار مشغول تحصیل هستند و چهار هزار و 500 نفر جامعه فرهنگیان سبزوار را تشکیل می دهند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

زنگ انقلاب در سبزوار نواخته شد(تصویری)

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند