کد خبر : 9496
Print
از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی صورت گرفت؛

اولویت های کاری فرمانداران معرفی شد

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۴

سبزوارنگار/معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نشست با فرمانداران استان، اولویت های کاری آنان را تشریح کرد.

Image titleسبزوارنگار/معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در نشست با فرمانداران استان، اولویت های کاری آنان را تشریح کرد. 
به گزارش سبزوارنگار به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه گفت: اشتغال و رونق تولید، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، امنیت، توسعه مشارکت نظام مند مردم و ارتقای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جمله اولویت های کاری فرمانداران باید باشد.
وی  فرمانداران را به اجرای نظام جامع برنامه ریزی مبتنی بر استقرار برنامه ریزی استان فرا خواند و اظهار داشت طرح و برنامه، مدل اجرا، مدل ارزیابی و تبدیل مدل ارزیابی به بهبود عملکرد را چهار گام نظام برنامه ریزی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: از 16 هدف کلان استان 14 هدف در حوزه معاونت سیاسی قرار دارد که به لحاظ فراگیری بیشترین اهداف مربوط به این حوزه است و مستقیم ترین فعالیت ها  نیز در حوزه معاونت سیاسی قرار دارد.
حسینی با بیان اینکه هدف اصلی ارزیابی و پایش، ارزیابی اهداف است اما در این مرحله عملیات را به دلیل رصد تحقق اهداف ارزیابی می کنیم، اظهار داشت: 89 درصد اهداف عملیاتی حوزه معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی در 4 ماهه نخست سال جاری محقق شده است  و بزودی برنامه عملیتانی شهرستان های استان با حضور فرمانداران مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به هفته کتاب اظهار داشت: باید به زنجیره فرهنگ کتابخوانی شامل نویسنده، کتاب، چاپ، ناشر، کتابخانه، کتابخوان، کتابدار و خریدار کتاب توجه کرد و این فرهنگ را گسترش داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر توسعه شاخص های کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: در خراسان رضوی با جمعیت 6 میلیون و 400 هزار نفر 400 کتابفروشی و 205 کتابخانه داریم که این تعداد باید افزایش یابد.
حسینی با بیان این که شاخص های کتاب و کتابخوانی در استان و مشهد در حال مثبت شدن است که باید این روند سرعت یابد گفت: سرانه مطالعه در کشور 18 دقیقه است و با  توجه بیشتر به زنجیره کتاب می توان سرانه مطالعه را بالاتر برد.
وی افزود: نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ناشران جهان اسلام همزمان با هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 تا 16 آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد برگزار می شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: تاکنون 800 ناشر داخلی برای حضور در این نمایشگاه ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود 40 ناشر خارجی نیز حضور یافته و 60 هزار عنوان کتاب در آن عرضه شود.
حسینی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگی شهرستان های استان گفت: برگزاری هفته فرهنگی شهرستانها هم از دیگر برنامه هایی است که از ابتدای دی ماه و با نگاه همگرایی، امید و ارتقای مولفه های فرهنگی آغاز خواهد شد و در آن هر شهرستان به معرفی ظرفیت های مختلف فرهنگی، هنری و سنتی خود می پردازد.
وی افزود: جهت باشکوه برگزار شدن این هفته ها می توان از ظرفیت اطلاع رسانی صدا و سیما و خانه مطبوعات نیز بهره گرفت.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
اسلایدشو خبر

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

ديكتاتور، تنهاست

روایت وزیر اطلاعات از نقطه شروع اغتشاشات اخیر

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

نقد و اعتراض مردم فرصت است نه تهدید

مردم علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، خواستار شفافیت و ریشه کنی فساد هستند

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

پرداخت مطالبات فرهنگیان جز از طریق صندوق توسعه ملی ممکن نیست

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

آموزش و پرورش باید گفتمان غالب و دغدغه جامعه شود

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!