کد خبر : 9499
Print
رئیس دادگستری شهرستان سبزوار:

مجازات توهین به معلمین؛ سه تا شش ماه حبس خواهد بود

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۵

سبزوارنگار/با حضور رئیس دادگستری و دادستان شهرستان سبزوار مدیران مدارس نسبت به مسائل حقوقی مرتبط با برنامه های آموزشی مدارس آشنا شدند.

Image titleسبزوارنگار/با حضور رئیس دادگستری و دادستان  شهرستان سبزوار  مدیران مدارس نسبت به مسائل حقوقی مرتبط با برنامه های آموزشی مدارس آشنا شدند.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار؛ رئیس دادگستری شهرستان سبزوار با اشاره به وضع قوانین مناسب و خوب در کشور گفت: وظیفه هر شهروند آشنایی حداقلی با قوانین اساسی ، مدنی و خانواده خواهد بود.

حسینی در ادامه با اشاره به خروج دانش اموزان از آموزشگاه در حین ساعت کاری اظهار داشت :  ترجیح براین است اثر انگشت پدر در امور دانش آموز باشد

وی با اشاره به این موضوع که  حضانت فرزند می تواند عامل برای اجازه دانش آموز باشد تصریح کرد: آنچه مهم است حضور والدین جهت امضا و اثر انگشت برای اجازه دانش آموز است و در صورت تفاهم پدر و مادر طلاق گرفته می توانند دانش آموز را در آموزشگاه ببینند.

 وی خاطر نشان کرد: مدیران مدارس با دریافت  یک اجازه نامه کلی  در ابتدای سال از والدین جای دغدغه مندی برای خود نخواهند داشت

 این مسوول با اشاره به آشنایی مدیران با قانون اساسی .قانون مدنی و قانون خانواده  ادامه داد: آشنایی با این قوانین می تواند در مواجه با مشکلات به خوبی برخود نمایند.

 دادستان سبزوار  نیز در در جمع مدیران مدارس سبزوار گفت:  توهین به معلمین به عنوان کارکنان دولت سه تا شش ماه حبس خواهد بود

 وی با اشاره به دریافت برخی رضایت نامه ها در هنگام بیماری از سوی والدین اظهار داشت : معاملات فرد مهجور مانند گرفتار شدن والدین به آلزایمر باطل است

وی در ادامه با اشاره به برگزاری  برخی آموزش های خارج از چهار چوب آموزش و پرورش اظهار داشت :   اگر دانش آموزی لازم التعلیم در مدارس ثبت نام نشده اند می توان برعلیه والدین آنها اقامه دعوی کرد

در ادامه این جلسه رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی در جمع مدیران مدارس سبزوار اظهار داشت : تا زواید تزکیه زدوده نشود  نمی توان به تعلیم دست یافت.

صیف ادامه داد:  باید از تمام ظرفیت ها برای تحقق تعلیم و تربیت استفاده کرد

وی به برخی مشکلات پیش رو در آموزش و پرورش اشاره و ادامه داد: ازدواج های زود هنگام در بین دانش اموزان دختر  می تواند آسیب زا باشد.

 وی خاطر نشان کرد: تربیت  دانش آموز را می توان با این عنوان که درختی است که ریشه آن در خانواده و شاخ و برگ آن در مدرسه است  نگاه کرد.

وی با اشاره به برنامه های سند تحول بنیادین در کشور ادامه داد:  از سوی مقام عالی وزارت مکلف به حضور والدین در ساحت های مختلف آموزشی هستیم .

رئیس اداره انجمن  اولیا و مربیان اداره کل آموزش وپرورش خراسان رضوی با تاکید بر  تشویق والدین برای مطالعه مجلات پیوند ادامه داد: حضور اولیا همراه با برنامه ریزی باعث مشارکت مناسب و حداکثری والدین در برنامه های آموزش و پرورش خواهد شد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش وپرورش سبزوار نیز در این مراسم گفت: آزمون های پیشرفت تحصیلی با توجه به تحلیلی بودن آن مورد توجه قرار گیرد

حسن محرابی با توجه به بخشنامه جذب نیروی خدماتی  خاطر نشان کرد: می توان مدارس برخوردار را مکلف به جذب نیروی خدماتی کرده و نیروهای رسمی جهت به کار گیری در سایر مدارس آزاد سازی شوند

 وی خاطر نشان کرد:  برنامه های نماز جمعه به روال قبل توسط مدارس انجام خواهد شد

وی در پایان تصریح کرد: مدیران علاوه بر عضویت در کانال مدیران مدارس می توانند دیگر همکاران خود را در کانال روابط عمومی جهت اطلاع از برنامه های آموزش و پرورش عضو نمایند چرا که اطلاع رسانی ها از طریق این کانال ها انجام خواهد شد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

زنگ انقلاب در سبزوار نواخته شد(تصویری)

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند