کد خبر : 9508
Print
سبزوارنگار:

تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی خراسان رضوی

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۶

سبزوارنگار/استاندار خراسان رضوی: امسال 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و مناطق محروم این استان با هدف توسعه متوازان تخصیص یافت.

Image titleسبزوارنگار/استاندار خراسان رضوی گفت: امسال 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی  و مناطق محروم این استان با هدف توسعه متوازان تخصیص یافت.
به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار، علیرضا رشیدیان در نشست اقتثصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان سبزوار افزود: این تسهیلات  با همکاری بنیاد مستضعفان، بانک سینا و معاونت روستایی ریاست جمهوری با کارمزد 6 درصد به طرح های عمرانی و تولیدی روستاها پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون برای 360 میلیارد ریال از این اعتبارات طرح معرفی شده  و 120 میلیارد تومان آن بر اساس پیشرفت ها  بخشی از این  طرحها  پرداخت شده است.
رشیدیان افزود: برای رونق و توسعه  مشاغل کوچک نیز تسهیلات ارزان قیمت مشخص به مبلغ 240میلیارد ریال کمک های فنی و اعتباری تسهیلات یارانه ای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش  برای بخش تولید در نظر گرفته شده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: برای سال جاری 160 هزار اشتغال در برنامه کاری استان قرار دارد که بخشی از آن در ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت،  گردشگری و آی تی محقق می شود .
وی با اشاره به سرمایه گذاری خوب در این بخش ها افزود:  10 هزار و500 میلیارد تومان در بخش صنعت، معدن و تجارت، پنج هزار و800 میلیارد تومان در بخش گردشگری، هزار میلیارد تومان  جهاد کشاورزی و 320 میلیارد تومان در بخش آی تی  سرمایه گذاری شده است.
رشیدیان گفت: نرخ بیکاری  خراسان رضوی از 14،2 دهم به 10،1 دهم  در این دولت رسیده که از میانگین نرخ بیکاری کشوری پایین تر است  گرچه هنوز  حدود 300 هزار بیکار و جویای کار در استان وجود دارد.
وی اظهار کرد: از تابستان سال گذشته  تا آخر تابستان سالجاری، 184 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد که بر اساس آمار رسمی  23،1 دهم  اشتغال کشور در این استان ایجاد شده  ایجاد شده در که رتبه اول اشتغال است
رشیدیان ادامه داد: در  بهبود فضای کسب و کار خراسان رضوی با همکاری خوب بانکها و استفاد ه از ظرفیت بخش خصوصی  رتبه استان  در سطح کشور ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه دولت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است، افزود:  اقتصاد مقاومتی امری تکلیفی که نه مخصوص دولت بلکه برای همگان است و در گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی، ارتقای تولید داخلی و ایجاد فرهنگ مصرف کالای داخلی  در جامعه  ائمه جمعه، آموزش و پرورش ورسانه ها  نقش موثری دارند.
رشیدیان با اشاره به طرح روستاهای پاک عاری از طلاق، اعتیاد و بیکاری و چند مولفه دیگر افزود: تاکنون 63 روستا ی پاک در خراسان رضوی مشخص شده است.
استاندار خراسان رضوی همچنین با تبریک پیروزی های جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه گفت:قهرمانان این جبهه مستشاران نظامی و شهدا مدافع حرم هستند شهدای که با مقابله برابر تحجر، افراطی گری و عناصر تکفیری به بشریت خدمت کردند.
رشیدیان همچنین با اشاره به اوضاع اخیر لبنان افزود: حرب الله لبنان بر اساس تدبیر و منطق توطئه طایفه ای و فرقه ای در ای کشور را جمع کرد چنانکه تمام گروههای لبنانی و حتی حزب الحریری موضع همسو با رهبر روشن ضمیر حزب الهش اتخاذ کردند.
وی همچنین با اشاره به حرکت ترامپ  در فرض پایتخت جعلی برای رژیم صهیونیستی افزود: این تصمیم نابخردانه علاوه بر اتحاد  بیشتر کشورهای اسلامی علیه  سیست ها امریکا از سوی دولتهای اروپایی که بیشاتر همسور امریکا هستند پذیرفته نشد.
استاندار خراسان رضوی گفت:  روند توسعه کشور و حل مشکلات با همدلی وانسجام قوا، مسئولان کشور و مردم تحت زعامت مقام معظم رهبری و فرهنگ ایثار وشهادت و  فراهم می شود.
وی همچنین شهرستان سبزوار را  زادگاه مفاخر و مشاهیری چون حکیم سبزواری، دکتر شریعتی،  بیهقی و حمید سبزوار  داست و گفت: این شهرستان بلحاظ موقعیت جغرافیایی وترانزیتی شاهراه ارتباطی شرق ،غرب، شمال و جنوب کشور است که زیر ساخت های فرودگاه و راه آهن در آن فراهم است.
رشیدیان افزود: شهرستان سبزوار با  تاریخ کهن، ظرفیت گردشگری، وجود دانشگاهها، حوزه علمیه،  نیروی انسانی متخصص، بخش خصوصی قوی و ظرفیت های دامپروری و کشاورزی از شهرستانها ی تاثیر گذار خراسان رضوی در حوزه اقتصادی است.
*60 درصد از تعهد اشتغال سالجاری سبزوار محقق شده است
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز گفت: در  سالجاری هفت هزارو 300 اشتغال تعهد این شهرستان است که در هشت ماه گذشته با ایجاد بیش از چهار هزار شغل 60 درصد آن محقق شده است.
احمد برادران افزود: بر اساس سرشماری سال گذشته نرخ فعالیت در شهرستان سبزوار 39 درصد و اشتغال 89 درصد است.
وی اظهار کرد: سهم اشتغال شهرستان در بخش کشاورزی 20 درصد، صنعت، معدن و تجارت 26 و خدمات 52 درصد است.
فرماندار سبزوار افزود: نرخ بیکاری در شهرستان سبزوار 10،9 دهم است و جویندگان کار بر اساس سرشماری سال گذشته10هزار و 607 نفر است.
برادران تهیه سند توسعه روستایی در سطح سه روستا  برای نخستین بار در استان را  از اقدامات این شهرستان برای توسعه و توانمندی  مناطق روستایی دانست.
وی ادامه داد: سبزوار به عنوان شهر دانشگاهی، صنعتی، گردشگری و بهره مند از راه آهن، فرودگاه و موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه گذاران و اشتغال دارد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

سرمایه گذاری؛ نیازمند ایجاد پیوست اقتصادی و گردشگری است

تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی خراسان رضوی

شناسایی دو هزار و 700فقره انشعاب غیرمجاز آب در سبزوار

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

کسب عناوین برتر استانی توسط بانوان ووشو کار سبزوار

برخورد با متخلفان ساختمانی

شکست را بپذیریم!

مجازات توهین به معلمین؛ سه تا شش ماه حبس خواهد بود

برگزاری نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

اولویت های کاری فرمانداران معرفی شد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی و صنایع دستی به روایت تصویر

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

کمک 800 میلیارد ریالی خیران به آموزش و پرورش خراسان رضوی

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

چگونه می توانیم یک "معلم الهام بخش" باشیم؟

آيا بودجه 97 آموزش‌‌و‌پرورش، بودجه‌اي متفاوت است؟

جامعه ی مدنی مهمترین رکن اصلاح و توسعه ی جامعه

توان تولید آب پمپاژ در سبزوار به 400لیتر بر ثانیه افزایش می یابد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

60 درصد مدارس خراسان رضوی و 40 درصد مدارس سبزوار نیازمند بازسازی است

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

سبزوارنگار