کد خبر : 9508
Print
سبزوارنگار:

تخصیص 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی خراسان رضوی

سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶

سبزوارنگار/استاندار خراسان رضوی: امسال 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و مناطق محروم این استان با هدف توسعه متوازان تخصیص یافت.

Image titleسبزوارنگار/استاندار خراسان رضوی گفت: امسال 500 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی  و مناطق محروم این استان با هدف توسعه متوازان تخصیص یافت.
به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار، علیرضا رشیدیان در نشست اقتثصاد مقاومتی، تولید و اشتغال شهرستان سبزوار افزود: این تسهیلات  با همکاری بنیاد مستضعفان، بانک سینا و معاونت روستایی ریاست جمهوری با کارمزد 6 درصد به طرح های عمرانی و تولیدی روستاها پرداخت می شود.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون برای 360 میلیارد ریال از این اعتبارات طرح معرفی شده  و 120 میلیارد تومان آن بر اساس پیشرفت ها  بخشی از این  طرحها  پرداخت شده است.
رشیدیان افزود: برای رونق و توسعه  مشاغل کوچک نیز تسهیلات ارزان قیمت مشخص به مبلغ 240میلیارد ریال کمک های فنی و اعتباری تسهیلات یارانه ای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش  برای بخش تولید در نظر گرفته شده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: برای سال جاری 160 هزار اشتغال در برنامه کاری استان قرار دارد که بخشی از آن در ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت،  گردشگری و آی تی محقق می شود .
وی با اشاره به سرمایه گذاری خوب در این بخش ها افزود:  10 هزار و500 میلیارد تومان در بخش صنعت، معدن و تجارت، پنج هزار و800 میلیارد تومان در بخش گردشگری، هزار میلیارد تومان  جهاد کشاورزی و 320 میلیارد تومان در بخش آی تی  سرمایه گذاری شده است.
رشیدیان گفت: نرخ بیکاری  خراسان رضوی از 14،2 دهم به 10،1 دهم  در این دولت رسیده که از میانگین نرخ بیکاری کشوری پایین تر است  گرچه هنوز  حدود 300 هزار بیکار و جویای کار در استان وجود دارد.
وی اظهار کرد: از تابستان سال گذشته  تا آخر تابستان سالجاری، 184 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد که بر اساس آمار رسمی  23،1 دهم  اشتغال کشور در این استان ایجاد شده  ایجاد شده در که رتبه اول اشتغال است
رشیدیان ادامه داد: در  بهبود فضای کسب و کار خراسان رضوی با همکاری خوب بانکها و استفاد ه از ظرفیت بخش خصوصی  رتبه استان  در سطح کشور ارتقا یافته است.
وی با بیان اینکه مهمترین دغدغه دولت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است، افزود:  اقتصاد مقاومتی امری تکلیفی که نه مخصوص دولت بلکه برای همگان است و در گسترش فرهنگ اقتصاد مقاومتی، ارتقای تولید داخلی و ایجاد فرهنگ مصرف کالای داخلی  در جامعه  ائمه جمعه، آموزش و پرورش ورسانه ها  نقش موثری دارند.
رشیدیان با اشاره به طرح روستاهای پاک عاری از طلاق، اعتیاد و بیکاری و چند مولفه دیگر افزود: تاکنون 63 روستا ی پاک در خراسان رضوی مشخص شده است.
استاندار خراسان رضوی همچنین با تبریک پیروزی های جبهه مقاومت اسلامی در عراق و سوریه گفت:قهرمانان این جبهه مستشاران نظامی و شهدا مدافع حرم هستند شهدای که با مقابله برابر تحجر، افراطی گری و عناصر تکفیری به بشریت خدمت کردند.
رشیدیان همچنین با اشاره به اوضاع اخیر لبنان افزود: حرب الله لبنان بر اساس تدبیر و منطق توطئه طایفه ای و فرقه ای در ای کشور را جمع کرد چنانکه تمام گروههای لبنانی و حتی حزب الحریری موضع همسو با رهبر روشن ضمیر حزب الهش اتخاذ کردند.
وی همچنین با اشاره به حرکت ترامپ  در فرض پایتخت جعلی برای رژیم صهیونیستی افزود: این تصمیم نابخردانه علاوه بر اتحاد  بیشتر کشورهای اسلامی علیه  سیست ها امریکا از سوی دولتهای اروپایی که بیشاتر همسور امریکا هستند پذیرفته نشد.
استاندار خراسان رضوی گفت:  روند توسعه کشور و حل مشکلات با همدلی وانسجام قوا، مسئولان کشور و مردم تحت زعامت مقام معظم رهبری و فرهنگ ایثار وشهادت و  فراهم می شود.
وی همچنین شهرستان سبزوار را  زادگاه مفاخر و مشاهیری چون حکیم سبزواری، دکتر شریعتی،  بیهقی و حمید سبزوار  داست و گفت: این شهرستان بلحاظ موقعیت جغرافیایی وترانزیتی شاهراه ارتباطی شرق ،غرب، شمال و جنوب کشور است که زیر ساخت های فرودگاه و راه آهن در آن فراهم است.
رشیدیان افزود: شهرستان سبزوار با  تاریخ کهن، ظرفیت گردشگری، وجود دانشگاهها، حوزه علمیه،  نیروی انسانی متخصص، بخش خصوصی قوی و ظرفیت های دامپروری و کشاورزی از شهرستانها ی تاثیر گذار خراسان رضوی در حوزه اقتصادی است.
*60 درصد از تعهد اشتغال سالجاری سبزوار محقق شده است
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز گفت: در  سالجاری هفت هزارو 300 اشتغال تعهد این شهرستان است که در هشت ماه گذشته با ایجاد بیش از چهار هزار شغل 60 درصد آن محقق شده است.
احمد برادران افزود: بر اساس سرشماری سال گذشته نرخ فعالیت در شهرستان سبزوار 39 درصد و اشتغال 89 درصد است.
وی اظهار کرد: سهم اشتغال شهرستان در بخش کشاورزی 20 درصد، صنعت، معدن و تجارت 26 و خدمات 52 درصد است.
فرماندار سبزوار افزود: نرخ بیکاری در شهرستان سبزوار 10،9 دهم است و جویندگان کار بر اساس سرشماری سال گذشته10هزار و 607 نفر است.
برادران تهیه سند توسعه روستایی در سطح سه روستا  برای نخستین بار در استان را  از اقدامات این شهرستان برای توسعه و توانمندی  مناطق روستایی دانست.
وی ادامه داد: سبزوار به عنوان شهر دانشگاهی، صنعتی، گردشگری و بهره مند از راه آهن، فرودگاه و موقعیت جغرافیایی و ترانزیتی ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه گذاران و اشتغال دارد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

زنگ انقلاب در سبزوار نواخته شد(تصویری)

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند