کد خبر : 9519
Print
سبزوارنگار:

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۳

سبزوارنگار/طی مراسمی که با حضور مسولان استانی و شهرستانی در محل مرکز اموزشی رفاهی فرهنگیان برگزار شد از مولفین و پژوهشگران برتر حوزه آموزش و پرورش سبزوار تقدیر شد.

Image titleسبزوارنگار/طی مراسمی که با حضور مسولان استانی و شهرستانی در محل مرکز اموزشی رفاهی فرهنگیان برگزار شد از مولفین و پژوهشگران برتر حوزه آموزش و پرورش سبزوار تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار در این مراسم نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع پژوهش به عنوان زیر بنای هر فعالیتی خاطر نشان کرد: این موضوع در ادارات و نهادهای مختلف به نوعی مغفول مانده است.

حسین مقصودی در ادامه تاکید کرد: هر اقدام موفق در حوزه انتخابات، تجارت، فرهنگ و سیاست با پژوهش های زیربنایی و بر مبنای نیازهای مردم و تفکرات آنان صورت گرفته که این را می توان به عینه در انتخابات اخیر ایران و آمریکا و فعالیت های اقتصادی دید.

وی در عین حال عدم توجه به پژوهش های صورت گرفته در مسائل مختلف را یاد آور شد و تصریح کرد: هرگاه به این پژوهش ها دقت نظر کافی نداشته ایم و استفاده لازم را نکرده ایم متضرر شده ایم.

این مسؤول تلاش مجلس برای اعتبار بخشیدن به تلاش های پژوهشی را خاطرنشان شد و اظهار امیدواری کرد برنامه های پژوهشی سرلوحه کار مسولان قرار گیرد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در سخنانی ضمن تقدیر از حضور مسولان در مراسم تقدیر از مولفان و پژوهشگران برتر آموزش و پرورش گفت: این موضوع نشان از ارج نهادن به مقام پژوهش و تحقیق است.

حسن محرابی مقدم در ادامه فعالیت مولفان و پژوهشگران در آموزش و پرورش را خاطرنشان شد و گفت: این تلاش ها در راستای اهداف آموزش و پرورش و رسیدن به مسیر مطلوب می تواند حائز اهمیت باشد.

این مسؤول در عین حال از عدم تخصیص اعتبارات خاص به مقوله پژوهش در اموزش و پرورش انتقاد کرد و گفت: در سال های اخیر ریالی برای اقدامات پزوهشی در آموزش و پرورش اختصاص نیافته است.

 حسن محرابی مقدم با بیان این که ارتقای سطح اثربخشی و افزایش مهارت ها در مدارس و آموزش و پروش از گذرگاه پژوهش است ادامه داد: معلمان پژوهشگر به دانش آموزان می آموزند که چگونه مسائل را از طریق پژوهش و کاوش از دل دروس درآورده و عملیاتی کنند.

وی با بیان این که یکی از اهدافی که در آموزش و پرورش سبزوار به صورت جدی دنبال شده است ایجاد ارتباط جامعه و دانش آموزان از طریق پژوهش و کاوش بوده است تصریح کرد: در این راستا ایجاد پژوهش سرای معلمین برای فراگیر کردن امر پژوهش در بین این قشر از جمله اقدامات بوده است.

محرابی مقدم در ادامه با با بیان این که یکی از دلایل مهم غیر عملیاتی بودن بخشنامه ها و دستوراتی که از مراجع بالادستی به شهرستان ها می رسد را نبودن مدیران در میدان و عدم انجام کارهای پژوهشی درسطح جامعه است عنوان کرد: وقتی مدیران از شرایط موجود در روستاها و شهرستان ها بی خبر هستند؛ نمی توانند دستورات متناسب با وضع موجو ارائه کنند.

مدیر آموزش و پروش سبزوار با بیان اشاره به این که متاسفانه در بسیاری از حوزه های آموزش و پروش فعالیت ها به هصورت جزیره ای و بدون ارتباط با هم انجام می شود تاکید کرد: پژوهش به عنوان حلقه واسط و فعالیت ها و راهکار عملیاتی کردن برنامه ریزی های کاغذی باشد.

در ادامه این مراسم از 150 نفر از مولفان فرهنگی و صد نفر از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش تقدیر شد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

توان تولید چاه شماره یک روداب 18 لیتر برثانیه افزایش یافت

آئین تودیع و معارفه رئیس اداره زندان سبزوار برگزار شد

روایت وزیر اطلاعات از نقطه شروع اغتشاشات اخیر

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

۴۰درصد شهر سبزوار تحت پوشش طرح تفکیک زباله قرار گرفته است

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

شرکت آبفای سبزوار400میلیارد ریال پروژه دردست اقدام دارد

مرمت قنوات؛ راهکار حفظ منابع آب و رونق کشاورزی است

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران