کد خبر : 9529
Print
در همایش تجلیل از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی سبزوار؛

اولویت های سوادآموزی مطرح شد

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷

سبزوارنگار/معاون مدیر کل و رئیس سازمان نهضت سواد اموزی "شناسایی والدین بی سواد"، "توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری" و "تحکیم سواد" سه اولویت مهم سازمان نهضت سواد آموزی استان خراسان رضوی عنوان کرد .

Image titleسبزوارنگار/معاون مدیر کل و رئیس سازمان نهضت سواد اموزی "شناسایی والدین بی سواد"، "توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری" و "تحکیم سواد" سه اولویت مهم سازمان نهضت سواد آموزی استان خراسان رضوی عنوان کرد .

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش سبزوار؛ مصطفی اسدی  در  همایش تجلیل از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی سبزوار در جمع آموزش دهندگان و سوادآموزان قطب شهید فرومندی در محل مجموعه فرهنگی رفاهی تالار فرهنگیان شهرستان سبزوار، عنوان کرد: مهمترین اولویت های فعلی سازمان نهضت سوادآموزی استان خراسان رضوی در  سال 1396 با توجه به طرح "یک قدم مانده به صبح" شناسایی والدین بی سواد، توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری و تحکیم سواد و جلوگیری از رجعت بی سوادی است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه مسئولین، کارکنان و آموزش دهندگان قطب شهید فرومندی افزودند: طرح "یک قدم مانده به صبح" به مفهوم خروج سوادآموز از تاریکی ها و ورود به دنیای روشن زندگی می باشد. در این طرح از جامعه شش هزار نفری افراد واجد شرایط ، بیش از سه هزار نفر که حدود 50 درصد است در سطح استان شناسایی و نسبت به سوادآموزی آنان اقدام گردیده است.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه اکثریت جامعه هدف در این طرح را بانوان تشکیل می دهند گفتند: طیف سنی افراد جذب شده در این برنامه 10 تا 49 سال بوده و اکثر این افراد والدین دانش آموزان می باشند.

 اسدی عنوان داشتند: توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری نیز از اولویت های مهم سازمان بوده و با توجه به اینکه تا سال گذشته 37 مرکز یاددهی و یادگیری در استان وجود داشته است، برنامه ریزی گردیده است تا 37 مرکز دیگر نیز تاسیس گردد که در مجموع 74 مرکز می باشد که از این نظر استان خراسان رضوی رتبه اول کشوری را دارا می باشد.

وی در ادامه خواستار همکاری آموزش دهندگان و سواد آموزان در طرح های اجرا شده در زمینه رفع بی سوادی مانند طرح "یکصد روستای پاک"  شد و ادامه داد: تحکیم سواد که با هدف جلوگیری از رجعت بی سوادی است سومین اولویت کاری سازمان بوده ودر بسیاری از برنامه ها از جمله برگزاری حلقه های کتابخوانی، قطب شهید فرومندی رتبه های بالای کشوری را دارا می باشد.

مصطفی اسدی در انتها عنوان کردند: موضوع استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی از طریق کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و در آینده نزدیک برنامه آن اعلام و ابلاغ خواهد شد. همچنین حق الزحمه و حقوق آموزش دهندگان نیز به ترتیب مدارک ارسال گردیده به استان به همین زودی پرداخت خواهد گردید.

 در این برنامه همچنین پیش از سخنان مصطفی اسدی، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سبزوار ضمن تشکر از زحمات نیروهای ستادی و تمامی کارکنان اداره سواد آموزی و آموزش دهندگان در راستای رفع بی سوادی و تبریک هفته سواد آموزی به این عزیزان عنوان داشت: امروز اقتدار نهضت و پیشبرد اهداف خرد و کلان آن در جامعه بستگی به موقعیت علمی، اخلاقی و دلسوزی مسئولین نهضت در رده های بالا و پایین این سازمان داشته که دکتر اسدی و همه همکاران به خوبی توانسته اند جایگاه ویژه ای را برای نهضت در سطح استان و کشور تعریف نمایند.

حسن محرابی مقدم با اشاره به اینکه حضرت امام(ره) دو هدف ارزشمند برای نهضت تعریف کردند که اهداف کوتاه مدت آن رفع بی سوادی و محرومیت و اهداف بلند مدت ایشان ارتقا آگاهی و دانش و خروج جامعه از عوام گرایی بود، افزود: نهضت سواد آموزی شهرستان سبزوار 860 نفر را در طرح " یک قدم مانده به صبح" شناسایی نموده است که از این تعداد 482 نفر ثبت نام گردیده و باقیمانده این افراد که نزدیک به 400 نفر هستند در کلاسهای آموزشی بوده و در طرح های تحکیم و انتقال صد در صد سهمیه های اختصاص یافته در سطح قطب تحقق پیدا نموده است.

درانتهای این برنامه با اهدای جوایز و لوح تقدیر از آموزش دهندگان و سوادآموزان برتر قطب شهید فرومندی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

توان تولید چاه شماره یک روداب 18 لیتر برثانیه افزایش یافت

آئین تودیع و معارفه رئیس اداره زندان سبزوار برگزار شد

روایت وزیر اطلاعات از نقطه شروع اغتشاشات اخیر

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

۴۰درصد شهر سبزوار تحت پوشش طرح تفکیک زباله قرار گرفته است

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

شرکت آبفای سبزوار400میلیارد ریال پروژه دردست اقدام دارد

مرمت قنوات؛ راهکار حفظ منابع آب و رونق کشاورزی است

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران