کد خبر : 9533
Print
سبزوارنگار:

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹

سبزوارنگار/قرارداد احداث شهربازی با بخش خصوصی در سال ۹۱ منعقد شد اما راه اندازی آن تا سال ۹۴ به طول کشید. سرمایه گذار این پروژه عمل نشدن تعدات شهرداری را علت این امر بیان می کند. اما با گذشت یک سال از راه اندازی این مجموعه از ابتدای خرداد سال ۹۴، شهربازی سرزمین نور از تیرماه ۹۵ تعطیل شده است. استاندارد نبودن وسایل و برخی بدهی شهربازی به اداره برق علت تعطیلی این مجموعه بیان شده است.

Image titleسبزوارنگار/قرارداد احداث شهربازی با بخش خصوصی در سال ۹۱ منعقد شد اما راه اندازی آن تا سال ۹۴ به طول کشید. سرمایه گذار این پروژه عمل نشدن تعدات شهرداری را علت این امر بیان می کند. اما با گذشت یک سال از راه اندازی این مجموعه از ابتدای خرداد سال ۹۴، شهربازی سرزمین نور از تیرماه ۹۵ تعطیل شده است. استاندارد نبودن وسایل و برخی بدهی شهربازی به اداره برق علت تعطیلی این مجموعه بیان شده است.

عملی شدن تعهدات

سرمایه گذار و بهره بردار شهربازی سرزمین نور با بیان اینکه در قرارداد این مجموعه شهرداری سبزوار به قسمتی از تعهدات خود عمل نکرده است، گفت: پس از ۳ ماه از عقد قرارداد با شهرداری در خصوص احداث شهربازی، شهردار سبزوار تغییر کرد و به مدت هشت ماه پروژه های عمرانی ساخت شهربازی متوقف شد.

سعید بنی فضل با بیان اینکه شهرداری باید در فروردین سال ۹۲ به تعهدات خود شامل کف سازی و ابنیه شهربازی عمل می کرد: افزود: متاسفانه عملیات عمرانی به کندی تا سال ۹۴ ادامه پیدا کرد و این درحالی بود که وسایل و تجهیزات از سال ۹۲ در محل نصب شد و تا سال ۹۴ زیر باران بدون استفاده  قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: این امر موجب هزینه های مازاد شامل تعمیر، نگهداری و رنگ  آمیزی و همچنین بازدیدهای مجدد استاندارد شد تا اینکه از خرداد سال ۹۴ به سفارش شهردار وقت فاز نخست پروژه آغاز به کار کرد.

بنی فضل با اشاره به مشکل برق مجموعه اظهارکرد: تامین برق، آب و گاز نیز در تعهد شهرداری بود که شهرداری آب مجموعه را تامین نکرد و ما از ابتدای راه اندازی مجموعه اقدام به خریداری منبع آب کردیم؛ همچنین در قبض برقی که برای شهربازی به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال آمد حدود ۲۵۰ میلیون ریال مربوط به شهرداری بود که به دلیل کمبود بودجه از سوی شهرداری پرداخت نشد.

وی با اشاره به شایعه استاندارد نبودن دستگاه های شهربازی نیز تاکید کرد: تمامی وسایل نصب شده در محل دارای استاندارد است و قبل از بهره برداری تمامی مدارک مربوطه ارائه شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۲۴ میلیارد ریال برای تجهیزات شهربازی سرزمین نور هزینه شده است، ادامه داد: درحال حاضر درحال پیگیری هستیم تا با شهرداری جهت رفع مشکلات موجود به توافق برسیم و امیدواریم در دوره بهره برداری سال ۹۷ این مجموعه به بهره برداری برسد.

شهرداری به تعهدات عمل کرده

معاون فنی و عمرانی شهرداری سبزوار نیز گفت: امور زیربنایی شهربازی سرزمین نور همانطور که در قرار داد آمده است در تعهد شهرداری سبزوار بود که شهرداری به این تعهد خود عمل کرده است.

جعفر صائمی نسب با بیان اینکه ابنیه در محل توسط شهرداری نصب شد، افزود: کف سازی محوطه نیز که در تعهد ما بود انجام شد و طرح به بهره برداری رسید و حدود یک سال مورد استفاده شهروندان قرار گرفت.

صائمی با بیان اینکه اگر فعالیت های عمرانی در محل انجام نمی شد و شهرداری تعهدات خود را اجرایی نمی کرد شاهد بهره برداری طرح نبودیم، ادامه داد: تعطیل بودن شهربازی نه تنها برای سرمایه گذار زیان آور است بلکه برای شهرداری و مردم نیز سودی ندارد.

وی عنوان کرد: درهمین راستا باید نشست هایی با حضور سرمایه گذار برگزار شود تا مشکلات موجود برطرف شود و شاهد راه اندازی و شروع به کار مجدد شهربازی سرزمین نور در سال ۹۷ باشیم.

بدهی برق

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری سبزوار گفت: بدهی سرمایه گذار شهربازی سرزمین نور به اداره برق علت تعطیلی این مجموعه است.

علی دلبری با بیان اینکه این پروژه با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی آغاز به کار کرد: سرمایه گذار تمامی اسناد و مدارک مرتبط با استاندار بودن وسایل را ارائه کرده است و اخبار پیرامون موضوع استاندارد نبودن وسایل، صحت ندارد.

وی با اشاره به آب و برق مصرفی شهربازی نیز عنوان کرد: هزینه های آب و برق مصرفی با مصرف کننده است و شهرداری در این زمینه تعهدی ندارد.

وی با اشاره به وجود ۹۰ پارک همسایگی، محلی، ناحیه ای، منطقه ای و جنگلی در سبزوار اظهارکرد: در ۲۱ مورد از این پارک ها وسایل بازی کودکان و بدنسازی نصب شده است.

دلبری با اشاره به جمعیت کودک و نوجوان شهرستان عنوان کرد: درحال رایزنی برای راه اندازی یک شهربازی سرپوشیده هستیم درحال حاضر ۸۰ درصد توافقات با بخش خصوصی و سرمایه گذار انجام شده است.

وی با بیان اینکه شهربازی سرپوشیده با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی راه اندازی می شود، ادامه داد: این شهربازی قرار است در محل پارک شادی در زمینی به مساحت ۲هزار و ۵۰۰ متر مربع و با مشارکت ۳۰ میلیارد ریال اندازی شود که امید است این امر تا پایان سال انجام شود.

 

گزارش: سحر وحدت

منبع: پورتال شهرداری سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است