کد خبر : 9544
Print
مدیر آموزش و پرورش سبزوار:

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۳

سبزوارنگار/معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در چهارمین نشست خبری خود که شامگاه سه شنبه 26دی ماه در محل اداره آموزش و پرورش سبزوار برگزار شد، گفت: سبزوار در جذب بازماندگان از تحصیل و نرخ پوشش تحصیلی؛ مقام سوم استان را کسب کرده است.

Image titleسبزوارنگار/معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در چهارمین نشست خبری خود که شامگاه سه شنبه 26دی ماه در محل اداره آموزش و پرورش سبزوار برگزار شد، گفت: سبزوار در جذب بازماندگان از تحصیل و نرخ پوشش تحصیلی؛ مقام سوم استان را کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سبزوارنگار؛ حسن محرابی مقدم افزود: بازماندگان تحصیل در دو مقطع متوسطه اول و دوم 550نفر بودند که با پایش نفر به نفر و منزل به منزل، این تعداد به 271 نفر تقلیل یافته است.

وی بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان در مقطع متوسطه اول و دوم را ازدواج زودرس دختران و اشتغال به کار پسران به دلیل وضعیت اقتصادی ضعیف خانواده ها عنوان کرد.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار ادامه داد: بازماندگان از تحصیل کودکان لازم التعلیم 338 نفر بودند که با پی گیری های کارشناسی، این تعداد به 178 نفر تقلیل یافت.

محرابی مقدم کلیه بازماندگان از تحصیل مقطع ابتدایی سبزوار را 325 نفر اعلام کرد که حدود 60 نفر از آن ها را مرتبط با طرح بصائر دانست.

وی در رابطه با طرح بصائر گفت: این ها مدعی هستند؛ آموزش و پرورش ناکارآمد است و نمی تواند مباحث ارزشی را تأمین کند، ما مخالفت کردیم و گفتیم مجری قانون هستیم و همه باید تابع قانون باشیم. به آن ها پیشنهاد دادیم تنها راه داشتن مرکز آموزشی؛ گرفتن مجوز غیرانتفاعی است، در غیر این صورت امکان ادامه کار از طریق آموزش و پرورش را ندارید چرا که اگر نام دانش آموزی در سامانه سناد ثبت نشود؛ به هیچ وجه امکان اخذ آزمون و مدرک وجود ندارد و متأسفانه حق این دانش آموزان دارد ضایع می شود. 

وی متوسط سرانه فضای آموزشی سبزوار را 4متر و هشتاد سانتی متر عنوان کرد، این در حالی است که این سرانه؛ در استان خراسان رضوی 5متر و چهل سانتی متر و در کشور 8 متر می باشد.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطر نشان کرد: تعداد 860 بی سواد در شهرستان شناسایی کرده ایم که از این تعداد 380 نفر در کلاس های سوادآموزی شرکت می کنند.

محرابی مقدم حقوق شهروندی، مسؤولیت پذیری، توجه به ارزش ها و هویت بخشی دانش آموزان را از وظایف اصلی آموزش و پرورش دانست و گفت: برای انجام بهینه این وظایف، با شهرداری و شورای شهر، بهزیستی، دانشگاه ها، نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، محیط زیست، اداره کار و امور اجتماعی و فرمانداری تفاهم نامه های مختلفی امضا شده است.

وی عنوان کرد: تعداد 12 پروژه نیمه تمام خیَری داریم که بین 10 تا45 درصد پیشرفت داشته اند که از این پروژه ها حدود 4 پروژه تا ابتدای مهر 97 به بهره برداری خواهند رسید.

 مدیر آموزش و پرورش سبزوار افزود: 15درصد کلاس های ما هوشمند است در حالی که نُرم متوسط استان 22درصد است که امیدواریم در آینده ای نزدیک تعداد 40 کلاس هوشمند به کلاس های هوشمند ما اضافه شود.

حسن محرابی مقدم تأکید کرد: با ورود هر نوع کتاب کمک آموزشی و محتوای غیر درسی به مدارس به شدت مخالفیم و با متخلف برخورد خواهیم کرد. 

وی یادآوری نمود: متأسفانه کنکورزدگی حاکم بر کشور؛ شرایطی را برای خانواده ها ایجاد کرده که مدرسه ای را کارآمد می دانند که حتماً به حوزه کنکور و سرعت تست زنی ورود پیدا کند و این معضلی است که آموزش و پرورش گرفتار آن شده است.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار ادامه داد: در طرح خرید خدمات آموزشی؛ دولت به ازای هر دانش آموز، مبلغ 520هزار تومان پرداخت می کند و اولیا هیچ پولی پرداخت نمی کنند و مدیر مربوطه، از بین نیروهای جوان و متخصصی که دوره مهارت های تدریس را دیده اند و مورد تأیید گزینش  و حراست هستند، دبیران خود را انتخاب می کند و با اجرای این طرح؛ حوزه آموزش در منطقه روداب چندین پله ارتقا یافته است.

حسن محرابی مقدم خاطر نشان کرد: شورای آموزش و پرورش سبزوار برای چهارمین سال پیاپی مقام اول استان را کسب نمود. کارگروه ماده 18 سبزوار دو سال متوالی است مقام اول استان را اخذ کرده است. همچنین در شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی، مدارس شاهد، امور مالی، نمایشگاه پژوهش، جذب پیش دبستانی مقام اول استان را کسب کرده ایم. در طرح تعالی آموزشگاه های پروفسور پرویز کوشکی و برادران یزدی دو مقام ممتاز کشوری را به دست آوردند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

توان تولید چاه شماره یک روداب 18 لیتر برثانیه افزایش یافت

آئین تودیع و معارفه رئیس اداره زندان سبزوار برگزار شد

روایت وزیر اطلاعات از نقطه شروع اغتشاشات اخیر

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

۴۰درصد شهر سبزوار تحت پوشش طرح تفکیک زباله قرار گرفته است

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

شرکت آبفای سبزوار400میلیارد ریال پروژه دردست اقدام دارد

مرمت قنوات؛ راهکار حفظ منابع آب و رونق کشاورزی است

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران