کد خبر : 9562
Print
سبزوارنگار:

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۷

Image titleسبزوارنگار/نشست مشترک معاونین آموزش و پرورش سبزوار با اعضای شورای شهر و شهردار سبزوار در محل سالن جلسات شورای شهر برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار؛ معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار در جمع اعضای شورای شهر و شهردار سبزوار گفت: تعامل بیشتر بین شورا و آموزش و پرورش نشانه بلوغ فکری است.

حسن محرابی با اشاره به اینکه بیشترین ساختمان اداری در مبلمان شهری در اختیار آموزش و پرورش است خاطر نشان کرد: حقوق شهروندی و شهرنشینی خواسته های ما برای دانش آموزان است.

وی آمادگی آموزش و پرورش برای ایجاد پایگاه های آموزش محلات در مدارس را یاد آور شد و ادامه داد: تحقق نظارت بر امکانات شهری و توسعه فضای آموزشی از خواسته های ما از شورای شهر است.

این مسؤول  با اشاره به این موضوع که در چهل متری دوم و شرق نیروگاه به شدت با کمبود فضاهای آموزشی مواجه هستیم اظهار داشت: طرح های نیمه تمام در آموزش و پرورش، معطل اعتبارات دولتی است.

وی به افتخارات آموزش و پرورش در سال جدید اشاره کرد و گفت: توانسته ایم با کسب رتبه های برتر در شورای آموزش وپرورش، شورای پشتیبانی سواد آموزی، جذب بیشترین پیش دبستانی، بیشترین مسابقات ورزشی، رتبه های برتر کشوری در طرح تعالی موفقیت هایی داشته باشیم.

محرابی استقرار پایه دوازدهم را با  همراهی و همدلی تمام نهادها  میسر دانست و ادامه داد: ستاد کنکور با مدیریت شورای شهر در برگزاری همایش های مختلف فعال شود.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب خیابان های منتهی به مدارس دانش، فرهنگیان و شهید دیواندری ادامه داد: پارک ترافیک و احداث آن در مجموعه آموزشی شهید دیواندری مورد توجه قرار گیرد.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار با اشاره به این موضوع که آسیب های اجتماعی در مدارس به شدت پیگیری و کنترل می شود خاطر نشان شد: با ایجاد کمدهایی در مدارس مشکل کیف های سنگین حل خواهد شد.

وی با اشاره به  اجرای برنامه های نماز جمعه با همراهی مدارس، نماز جماعت مدارس و  تقدیر فعالان دانش آموزی در مدارس خاطر نشان کرد: قریب به 15میلیون تومان همکاری سایر ادارات در نماز جماعت مدارس بوده است.

وی تاکید کرد: 10 هزار هکتار حاشیه پارک سلامت متعلق به آموزش و پرورش بوده که اکنون تنها 5هزار هکتار آن باقی مانده است ولی آماده هرگونه همکاری با شهرداری می باشد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش سبزوار نیز گفت: در نظر داریم جشنواره ملی اوسنه را برگزار کنیم.

ابوالفضل صادقی  با اشاره به انتشار دو نشریه اختصاصی در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی  ادامه داد: اجرای طرح آزمایشی خوش نویسی در مدارس در حال انجام است.

وی با اشاره اجرای طرح تعلیم با همکاری خیرین از جمله معلمان بازنشسته در مدارس حاشیه شهر ادامه داد: اجرای طرح راکع در روستاهای محروم منطقه در حال انجام است.

وی ادامه داد: قسمتی از فضای پارک ها برای اجرای مدرسه پارک اختصاص یافته و در عوض پارک مدرسه عاملی بر افزایش فضای سبز شهری  خواهد شد.

معاون پشتیبانی مدیریت آموزش وپرورش سبزوار نیز خاطر نشان کرد: فضای سبز اردوگاه شهید مطهری با همراهی شورای شهر و شهرداری می تواند سکونگاه مناسبی برای مسافران باشد.

حسن مهری ادامه داد: ایجاد فضای سبز مناسب آموزشگاه شهید دیواندری با توجه به وجود ستاد اسکان در این آموزشگاه و آسفالت ورودی آموزشگاه خیامی به عنوان ستاد مرکزی اسکان شهرستان بر زیبایی پذیرایی از مسافران خواهد افزود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش سبزوار نیز آمادگی برای ایجاد شهردار مدرسه در مدارس را اعلام کرد و ادامه داد: اجرای طرح مشاوره ای برای مدارس حاشیه ای در حال انجام است.

علی مهر آرا برگزاری مسابقات فرهنگی و شرکت 35هزار دانش آموز را خاطر نشان شد و گفت: تقدیر از دو هزار دانش آموز در مسابقات فرهنگی و ورزشی با همراهی شورای شهر و شهردار بسیار ارزنده خواهد بود.

معاون پژوهش و برنامه ریزی نیروی انسانی نیز توانمند سازی و کیفیت بخشی با دوره ها و کارگاههای آموزشی را یاد آور شد و گفت: برگزاری همایش ها در هفته معلم و پیگیری همایش سبزوار شناسی در حال انجام است.

احمد یزدی؛ معاون هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز استفاده از ظرفیت فرهنگیان در کمیسیون های مختلف شورای شهر را یاد آور شد و ادامه داد: استفاده از پیشکسوتان به عنوان شورای مشورتی شورای شهر و ایجاد کمیسیون بانوان در شورای شهر به صورت ویژه دیده شود.

 رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار بر لزوم همکاری بین آموزش و پرورش و شهرداری سبزوار در حوزه های مختلف شهری تاکید کرد.

کاظم کرامت در سی امین جلسه شورای علنی شورای شهر  گفت: با ارائه آموزش‌های صحیح و برنامه ریزی مناسب، دانش آموزان به عنوان سرمایه‌های شهر می‌توانند در این کهن شهر مدیریت و راهبری درستی را برای ما تضمین کنند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر فرهنگیان ما در یک جهاد آشکار و علمی در خط مقدم شبیخون فرهنگی قرار دارند که بعضاً مقاومت های خوبی در این خصوص داشته اند، آنچه که برای توسعه شهر و کشور مهم است تزریق امید و استفاده از نیروی خلاق دانش آموزی و دانشجویی است.

عضو شورای شهر سبزوار نیز با اشاره به رنگ نامناسب لباس فرم دانش آموزی گفت: در مورد رنگ لباس ها تصمیمات مناسب تری صورت پذیرد.

زهرا بخشی  با تاکید بر این موضوع که نمای مدارس با اعمال خواسته های شهری همراهی داشته باشد اظهار داشت: برنامه های آموزش و پرورش به سمت مدارس حاشیه ای بیشتر تمایل پیدا کند.

نایب رئیس شورای شهر سبزوار نیز تعلیم و تربیت و فرآیند آن  را از دغدغه های شورای شهر عنوان کرد و گفت: با رفع مشکل تملک و البته وجود جمعیت عظیم دانش آموزی، آسفالت خیابان با عرض هفت متر در محدوده هنرستان شهید دیواندری، دکتر دانش و آموزشگاه  کوشکی انجام خواهد شد.

ذبیح الله آرمین  ادامه داد: با رویکرد بومی محلی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی تفاهم نامه همکاری با شهرداری و آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

دیگر عضو شورای شهر سبزوار در سخنانی گفت: طرح های ابلاغ به مدارس زیاد است که باعث افت کیفیت آموزشی خواهد شد.

علی ارغیانی خاطر نشان کرد: طرح آموزشی برای رانندگان سرویس مدارس برای آموزش های شهروندی به دانش آموزان مد نظر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: کیف دانش آموزان بسیار سنگین شده که گاه کتاب های فراوان کمک آموزشی عامل اصلی است و این در حالی است که کار آموزش با حجم زیاد به خانه ها منتقل شده است.

شهردار سبزوار نیز در سخنانی با درخواست این است که مدارس حاشیه خیابان های اصلی شهر با همراهی شورای شهر پارک مدرسه و پارکینگ شود ادامه داد: به خاطر دانش آموزان و سهولت در رفت و آمد آسفالت خیابان منتهی به مدارس دیواندری و دانش انجام می شود.

سید علی کوشکی ادامه داد: اردوگاه شهید مطهری و فاصله آن به شهر می تواند به کمپی برای حضور مسافران و زائران تبدیل شود.

شهردار سبزوار  گفت: شهرداری سبزوار در راستای ترویج علم و رفع مشکلات مدارس از تمامی برنامه آموزش و پرورش در چارچوب ضوابط و مقررات حمایت خواهد کرد.

وی با اشاره به همکاری و تعامل شهرداری سبزوار با آموزش و پرورش برای توسعه کمی و کیفی آموزشی گفت: شهرداری آمادگی خود را برای تبدیل 14 آموزشگاه به مراکز مشاوره ای اعلام می دارد.

علی اصغر محمدی عضو شورای شهر سبزوار نیز با اشاره به اینکه در صورت امکان اجباری برای رسیدن به هدف های ترسیمی والدین به دانش آموز نباشد، خاطر نشان کرد: روند آموزشی باید با شادی همراه باشد تا ماندگار شود.

علی اکبر فروغی مقدم؛ عضو شورای شهر سبزوار نیز کمبود امکانات آموزشی عامل برای نقل مکان دانش آموزان است را خاطر نشان شد و در ادامه گفت: کمیسیون آموزش و پرورش باید در همه شورا ها تشکیل شود.

عضو شورای شهر نیز اظهار داشت: شورای شهر سبزوار آمادگی اعزام  1700 دانش آموز به مشهد مقدس را دارد.

قربانعلی کلمیشی تلاش برای مدرسه سازی در مناطق الحاقی و حاشیه ای را خاطر نشان شد و ادامه داد: در هدایت تحصیلی نباید اجبار دانش آموزان برای حضور در برخی رشته ها صورت پذیرد.

وی ایجاد فضاهای تجاری برای مدارس حاشیه خیابان را جهت ایجاد منابع مالی برای مدارس یاد آور شد و ادامه داد: حذف دیوارهای مدارس در صورت نداشتن منع قانونی مبلمان شهری را تغییر خواهد داد.

وی از مسؤولان آموزش و پرورش خواست تا نسبت به عقب نشینی دیوار مجموعه ورزشی شهید چمران برای دسترسی بهتر به مجموعه مدیریت بحراناقدام شود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

افکار عمومي و چند نکته ! ​

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

ذخیره ۴۰هزار تن گندم در سیلوهای سبزوار

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

هلال احمر در نهادینه سازی فرهنگ رانندگی پیشگام است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

سبزوار؛ خانه تاریخی استیری

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

افشای اطلاعات شخصی مشترکان توسط اپراتورها ممنوع شد

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

تصفیه ‌خانه شهرک صنعتی سبزوار احداث می شود

کسب مقام دوم رقابت های قهرمانی هندبال دختران دانشجوی دانشگاه های منطقه ۹ کشور توسط تیم دانشگاه حکیم سبزواری

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد