کد خبر : 9569
Print
رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی:

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴

Image titleسبزوارنگار/نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس‌جمهور به منظور افتتاح و بهره برداری از  کارخانه فولاد این شهرستان خبر داد.

به گزارش سبزوارنگار؛ رمضانعلی سبحانی‌فر در نشست خبری که ظهر پنجشنبه 12بهمن96 در محل دفتر ارتباط مردمی شهرستان داشت، گفت: نقشه جدید و برنامه ریزی شده دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است، برای مردم موج نامیدی ایجاد می کند تا بر این موج سوار شود، بنابراین ما باید هوشیار باشیم و تلاش کنیم تا روحیه امید را بیش تر در جامعه ترویج کنیم چرا که با سیاهنمایی و کمرنگ کردن کارها، دشمن این مرز و بوم است که سود می برد.

وی افزود: همه جریان‌های سیاسی باید تلاش کنند تا امیدواری بیش تری در جامعه داشته باشیم و اگر خدای نکرده کسی قصد داشته باشد رقیب سیاسی خود را از ناحیه سیاهنمایی و کمرنگ کردن کارها ضربه بزند، به اصل نظام ضربه زده است چرا که اگر کاری در این مملکت انجام می شود، برای نظام است.

وی تصریح کرد: امروز کارهای بسیار بزرگی در حال انجام گرفتن است ولی متأسفانه عده ای آن ها را کمرنگ جلوه می دهند، باید مواظب باشیم در زمین دشمن بازی نکنیم.

نماینده مردم سبزوار یکی از خدمات دولت را احداث کارخانه اسیدسیتریک در شهرستان جوین دانست و خاطر نشان کرد: این کارخانه به عنوان تنها تولیدکننده اسیدسیتریک در خاورمیانه  با ظرفیت تولیدی سالانه 20 هزار تن راه اندازی شد که امروز محصولات این کارخانه به خارج از کشور صادر می‌شود.

سبحانی‌فر ادامه داد: کارخانه فولاد سبزوار با صرف 500 میلیارد تومان هزینه و ظرفیت 800هزار تن سالانه به تولید رسیده است که هم اکنون محصولات آن صادر می شود.  

وی با بیان این که احداث این کارخانه در حال حاضر برای حدود 500 نفر  اشتغال مستقیم ایجاد کرده است، اظهار داشت: با شروع عملیات فاز دوم کارخانه فولاد سازی که حدود سه سال طول می کشد تا به بهره برداری برسد، برای بیش از دو هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد خواهد شد که به مثابه یک انقلاب در منطقه است.

نماینده مردم سبزوار یادآوری کرد: بیش از 12 سال بود که کلنگ نیروگاه 546 مگاواتی سیکل ترکیبی بدون وجود هیچ سرمایه گذار و قراردادی زده شده بود ولی در سال 91 برایش سرمایه گذار پیدا شد و قراردادی با بنیاد تعاون ناجا بسته شد، برایش 270میلیون یورو ال سی باز شد که از صندوق توسعه اخذ شد و با پیگیری و نشست های متعدد، اولویت این پروژه را از اولویت نوزدهم به اولویت زیر 10 رساندیم که با حضور وزیر نیرو، کار عملیاتش افتتاح خواهد شد و برای حدود 500 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

سبحانی فر افزود: مجوز نیروگاه 30 مگاواتی خورشیدی با مشارکت اتریشی ‌ها در شهرستان داورزن صادر شده است، همچنین مجوز نیروگاه خورشیدی 10مگاواتی در داورزن صادر شد که به زودی احداث می‌شود.

وی از کارخانه فرو سلیس منگنز شامکان، بتون سبک کیذور،  الیاف مصنوعی پارت، کارخانه تولید پنیر، شیرینی پزی، تولید آهک به عنوان دیگر طرح های تولیدی منطقه نام برد که در ایجاد اشتغال منطقه سهم بسزایی خواهند داشت.

نماینده مردم سبزوار تصریح کرد: در بخش سلامت شهرستان سبزوار پس از مشهد در جایگاه دوم استان قرار دارد و احداث بیمارستان‌ها یکی از مهم‌ترین زیرساخت های بخش سلامت است. در حال حاضر دانشگاه سبزوار در سه رشته تخصصی در مقطع دکترا دانشجو می گیرد. 

سبحانی فر وعده داد: درمان بستر شهرهای روداب و ششتمد، کلینیک ویژه بیمارستان واسعی سبزوار و 50خانه بهداشت و مراکز درمانی در بهمن امسال به بهره برداری می رسد.

وی گفت: مجوز ایجاد یازده پایگاه اورژانس و تأمین آمبولانس برای آن ها در حوزه انتخابیه گرفته شده است.

نماینده مردم سبزوار افزود: تمام روستاهای شهرستان های داورزن، جوین و جغتای تا خرداد 97 گازرسانی خواهند شد.

سبحانی فر با اشاره به این که سبزوار در مسیر رأی اصلی شمال به جنوب کشور قرار گرفته است،  تصریح کرد: اعتبارات دولتی پروژه راه آهن سبزوار از حدود 12میلیارد تومان به 21میلیارد تومان افزایش یافته و تقریبا"  زیرساخت آن به اتمام رسیده است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار سبزوارنگار مبنی بر حذف سنوات تحصیلی از سوابق شغلی معلمان در لایحه دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری ابراز امیدواری کرد در صحن علنی مجلس مطالبات معلمان حل شود.

سبحانی فر در پاسخ به این نکته که چرا در انتصاب مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تعلل می شود؟، گفت: به جد پیگیر این موضوع هستیم و این مسأله به زودی تعیین تکلیف می شود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
خبرهای ویژه

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

روایت وزیر اطلاعات از نقطه شروع اغتشاشات اخیر

۴۰درصد شهر سبزوار تحت پوشش طرح تفکیک زباله قرار گرفته است

مرمت قنوات؛ راهکار حفظ منابع آب و رونق کشاورزی است

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است