کد خبر : 9583
Print
سبزوارنگار:

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳

سبزوارنگار/پنجمین جلسه ستاد استقبال از بهار۹۷ شهرداری سبزوار به ریاست شهردار سبزوار و با حضور فروغی و پسندیده از اعضای شورای شهر، معاونین و مدیران شهرداری در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/پنجمین جلسه ستاد استقبال از بهار۹۷ شهرداری سبزوار به ریاست شهردار سبزوار و با حضور فروغی و پسندیده از اعضای شورای شهر، معاونین و مدیران شهرداری در محل سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی شهرداری سبزوار، در این جلسه شهردار سبزوار ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، گفت:  انقلاب اسلامی رساترین فریاد تاریخ بود که امام راحل (ره) آن را رهبری کرد و به ثمر رساند، اکنون پس از گذشت چهل سال بر ماست که برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کنیم.

سید علی کوشکی با بیان اینکه بهار انقلاب پیش قراول بهار طبیعت است، افزود: ما امروز ثبات، اقتدار و امنیت مدیون خون پاک شهیدان و دستاوردهای انقلاب اسلامی هستیم، لذا اینجانب از عموم مردم خطه دیار سربداران و همه کسانی که تداوم اقتدار و ثبات در کشور برای آنها مهم است، دعوت می کنم در راهپیمایی روز۲۲ بهمن شرکت کنند.

او سپس به موضوع جلسه ورود پیدا کرد و افزود: ورود زائران بارگاه منور رضوی از سمت سبزوار فرصتی را فراهم آورده تا خودمان را برای میزبانی هر چه بهتر و خدمت رسانی به زائرین آستان مقدس رضوی آماده کنیم و خاطره ای خوش در اذهان زائرین و مجاورین حضرتش به یادگار بگذاریم.

وی با اشاره به روند آغاز کار در حوزه استقبال از بهار در شهر سبزوار، اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل بهار، شهرداری علاوه بر ارائه خدمات عمومی در سطح شهر اقدامات و پیش بینی‌های ویژه‌ای را برای تسهیل امور شهروندان انجام می‌دهد که این فعالیت ها در شهرداری در قالب ستاد استقبال از بهار از اواسط بهمن ماه آغاز شده و در حوزه های مختلف خدمات شهری، فضای سبز و حوزه های عمرانی برنامه های مختلفی در دستور کار قرار گرفته است.

او به برگزاری جلسات متعدد در راستای استقبال از نوروز ۹۷ اشاره کرد و گفت: در حال حاضر اکیپ های مختلفی در قالب ستاد استقبال از بهار فعال شده اند و در راستای هماهنگی هر چه بیشتر این ستاد جلسات منظمی با حضور معاونین، روسای ادارات برگزار می شود.

شهردار سبزوار همچنین تاکید کرد: نوروز ۹۷ باید شهروندان فهیم سبزوار و مسافران و گردشگران چهره ای متفاوت و شاداب تر نسبت به سال های گذشته با ارتقای فعالیت های ما در حوزه و بخش های مختلف ببینند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر سبزوار نیز در این جلسه با اشاره به بودجه ۲۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان شهرداری سبزوار برای سال آینده، گفت: این بودجه نسبت به بودجه های ارائه شده در سال های گذشته عینی، شفاف تر، همراه با توزیع عادلانه خدمات شهری است که با برگزاری جلسات متعدد توسط شهردار سبزوار، اعضای شورای شهر و کارشناسان شهرداری تهیه و تدوین و نهایتا در کمیسیون برنامه و بودجه شورا تصویب شد.

علی اکبر فروغی مقدم در ادامه به ستاد استقبال از بهار ۹۷ اشاره کرد و افزود: باید امسال برنامه هایی که برای شهروندان و مسافران نوروزی تهیه می شود جدید و متفاوت باشد و بتواند علاوه بر ایجاد شور و نشاط شهروندی، در توسعه گردشگری و جذب درآمدهای پایدار این شهر نیز موثر باشد.

وی در بخش دیگر از سخنانش به توسعه شهری سبزوار در بخش های مختلف از جمله بازارچه محلی زائر و آسفالت معابر شهری اشاره کرد و گفت: امید است تا پایان سال کوچه ها و معابری که تاکنون آسفالت نشده اند، آسفالت شوند.

او همچنین با بیان اینکه احداث و راه اندازی بازارچه های محلی نقش مهمی در رونق و گسترش صنایع دستی و ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان ، مسافران و زائران بارگاه رضوی دارد، از رئیس سازمان میادین شهرداری جهت احداث و پیشرفت ۸۰ درصدی بازارچه محلی زائر در ۷۰ روز کاری تقدیر کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار هم در این جلسه با اشاره به نامزدی سبزوار به عنوان یکی از ۲۰ نامزد پایتخت کتاب ایران، از همراهی شهردار سبزوار در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توجه و اهمیت به مسئله کتاب و کتابخوانی تقدیر ویژه کرد.

مسعود پسندیده بر اجرای برنامه های فاخر فرهنگی و گردشگری برای نوروز ۹۷ توسط شهرداری و شورای شهر تاکید کرد و گفت: سال آینده نیز همانند سال های قبل شناساندن فرهنگ غنی سبزوار به مسافران نوروزی  به همراه بازدید از خانه های تاریخی در دستور کار خواهد بود

وی ضمن تقدیر از همراهی پرسنل شهرداری با برنامه های نوروزی گفت: در ایام نوروز و ایامی که همه مردم در حال دید و بازدی های نوروزی و یا مسافرت هستند، کار پرسنل خدوم شهرداری تعطیل شدنی نیست، جا دارد همین جا از همه آنان و خانواده محترم شان در این زمینه تقدیر نمایم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

زنگ انقلاب در سبزوار نواخته شد(تصویری)

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند