کد خبر : 9605
Print
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی:

ورزش های بومی محلی هویت بخش، وحدت آفرین و نشاط آور است

جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۸

سبزوارنگار/با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، رئیس فدراسیون بازیهای بومی محلی، معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استان و مقصودی نماینده مردم سبزوار مراسم افتتاحیه ورزشهای کلاسیک بومی محلی شهرهای غرب خراسان در سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی، رئیس فدراسیون بازیهای بومی محلی،  معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استان و مقصودی نماینده مردم سبزوار مراسم  افتتاحیه ورزشهای کلاسیک بومی محلی شهرهای غرب خراسان در سبزوار برگزار شد.
به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار ، سید جواد حسینی در این مراسم با ابراز خشنودی از برگزاری این مسابقات در 7 نقطه استان گفت: خوشبختانه در استان استعدادهای خوبی در امر ورزش وجود دارد و این استعدادهای ورزشی در ورزش قهرمانی توانسته اند در دولت تدبیر و امید 32 درصد کسب مدال های بین المللی را رشد دهند.
وی اظهار داشت: خصوصا توجه به ورزش بانوان باعث شده است کسب مدالهای ملی و بین المللی این قشر از جامعه 66 درصد رشد را نشان دهد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: خوشبختانه دولت در برنامه ششم توسعه هدف گذاری رشد 26 درصدی  اعتبارات بخش ورزشی را مورد نظر قرار داده است. امیدوارم بتوانیم با هماهنگی از   1درصد اعتبارات دستگاهها بر اساس ماده53 بخشی از مقررات مالی دولت درگسترش ورزش بیشتر استفاده کنیم.
 حسینی با بیان اینکه خراسان رضوی در ورزش همگانی، ورزش بانوان در سال گذشته رتبه برتر کشور راکسب نموده است اظهار داشت:  900 درصد رشد در زمینه برگزاری جشنواره ها و رشد 15 برابری مراکز مشاوره تحصیلی دربخش جوانان امید بخش است.
وی گفت: تعداد ورزشکاران سازمان یافته در خراسان رضوی از 124 هزار به 526 هزار افزایش یافته که رشد 1.5 برابری را رقم زده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: نکته مهم توجه به ورزش همگانی و استقبال مردم از این ورزش است به گونه ای که از 491 هزار به سه میلیون و نوزده هزار نفر استقبال از این ورزش افزایش یافته است.
 حسینی با بیان اینکه در کنار رشد ورزش قهرمانی ، استعدادیابی ورزش همگانی و افزایش و استانداردسازی فضای ورزشی به مقوله احیاء و گسترش ورزشهای بومی محلی باید اهتمام جدی داشته باشیم اظهار داشت: در این راستا امسال استان به 7 قسمت تقسیم شده است که این ورزشها به صورت جشنواره ای و مسابقات در آن برگزار خواهد شد و  امروز هم شهرهای منطقه غرب خراسان این مسابقات را برگزار می کنند.
وی گفت: ورزش بومی و محلی علاوه بر تربیت بدنی به تربیت روحی روانی انسانها کمک می کند، ورزشی هویت آفرین است  بویژه به بازسازی و بازتوانی فرهنگ بومی و محلی کمک می کند
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: این ورزشها علاوه بر هویت آفرینی ، وحدت بخش و انسجام آفرین است چون پیوستگی نسل ها و فرهنگ ها را موجب می شود. در کنار آن ورزشهای بومی محلی نشاط آفرین و امید بخش است و به پرکردن مناسب اوقات  فراغت به ویژه جوانان کمک شایانی خواهد نمود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

افکار عمومي و چند نکته ! ​

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

ذخیره ۴۰هزار تن گندم در سیلوهای سبزوار

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

هلال احمر در نهادینه سازی فرهنگ رانندگی پیشگام است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

سبزوار؛ خانه تاریخی استیری

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

افشای اطلاعات شخصی مشترکان توسط اپراتورها ممنوع شد

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

تصفیه ‌خانه شهرک صنعتی سبزوار احداث می شود

کسب مقام دوم رقابت های قهرمانی هندبال دختران دانشجوی دانشگاه های منطقه ۹ کشور توسط تیم دانشگاه حکیم سبزواری

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد