کد خبر : 972
Print
زشت و زیبای کشتی شهرستان های خراسان رضوی

کمبود مربی کشتی به روز در سبزوار

یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۳

خلاصه خبر

http://www.lenzor.com/public/public/user_data/photo/1560/1559894-d8f3ae5a69b8a03ebe6113eee8cf9745-l.jpg

سبزوار نگار: شهرستان تربت جام چندی پیش میزبان کشتی گیران مطرح نوجوان استان بود و کشتی گیران در این رقابت های استانی به مدت ۲روز در سالن وحدت این شهرستان روی تشک رفتند تا ترکیب تیم اعزامی استان به مسابقات نوجوانان کشور در آذرماه سال جاری مشخص شود. در خلال برگزاری این مسابقات، با تنی چند از مربیان تیم های شرکت کننده در مسابقات به گفت و گو نشستیم تا نقطه نظرات آنان را در رابطه با وضعیت کشتی شهرستان ها و هم چنین برگزاری این مسابقات در تربت جام جویا شویم.   

حمایت شهرداری از کشتی در تربت حیدریه

مربی تیم کشتی نوجوانان تربت حیدریه که ۳سالی است به عنوان مربی کنار کشتی گیران نونهال و نوجوانان این شهرستان فعالیت می کند، درباره ی وضعیت کشتی تربت حیدریه می گوید: کشتی تربت حیدریه در زمان ریاست «اکبر رضایی» تا حدی خوب بود. با آمدن شادروان «سالاری» کم کم از وضعیت بهتری برخوردار می شد که متأسفانه اجل به وی مهلت نداد. در حال حاضر چند صباحی است که سکان کشتی شهرستان را مهندس «ناصری» شهردار تربت حیدریه در دست گرفته است و خدا را شاکریم که کشتی در این شهرستان از وضعیت بسیار بهتری برخوردار شده است و مردم و مسؤولان هم از کشتی حمایت خوبی دارند که جای تقدیر و تشکر دارد. «رضا کاظمی» درباره ی امکانات کشتی در تربت حیدریه گفت: متأسفانه در تمامی شهرستان های استان امکانات کم است، ولی برای حل این معضل در شهرستان؛ شهردار تربت حیدریه، قول هایی داده و مقرر شده است تا سالن تختی شهرستان تخریب و یک ساختمان جدید احداث شود و به نام «خانه ی کشتی» در اختیار هیأت قرار گیرد که این امر می تواند تحول خوبی در کشتی شهرستان ایجاد کند.وی افزود: در گذشته با بودجه ی شخصی خودمان در مسابقات شرکت می کردیم، ولی الحمدلله در حال حاضر، این دغدغه ی ورزشکاران با حضور شهردار در رأس هیأت کشتی شهرستان حل شده است.«کاظمی» در ادامه متذکر می شود: درست است که با آمدن شهردار مشکلات مالی کشتی شهرستان کم تر شده است، ولی وجود «حامی مالی» در بدنه ی ورزش شهرستان ضروری است. وی سطح کیفی مسابقات نوجوانان استان را در تربت جام خوب توصیف کرد و گفت: مسابقات، به دلیل شرکت تمامی کشتی گیران مطرح از کیفیت بالایی برخوردار بود و هیأت کشتی تربت جام در میزبانی خوب عمل کرد.

ضرورت ورود بخش خصوصی به کشتی قوچان

مربی تیم کشتی قوچان هم درباره ی وضعیت این رشته ی ورزشی در این شهرستان می گوید: وضعیت کشتی در شهرستان قوچان خوب است و با وجود این که کشتی گیران قوچان در رده های پهلوانک ها، نوجوانان و نونهالان در کشور صاحب مقام است، اما مشکلات ما هم در این شهرستان زیاد است و باید کشتی قوچان مورد حمایت قرار گیرد و بخش خصوصی وارد چرخه ی کشتی شود.«ناصر امیدوار» درباره ی امکانات کشتی در قوچان می گوید: متأسفانه در قوچان امکاناتی نداریم نه سالن کشتی داریم و نه خانه ی کشتی. یک سالن ورزشی مخصوص آموزشگاه هاست و یک سالن جدید هم توسط شهرداری و سالنی هم توسط یک خیر احداث شده است، ولی خود اداره ی ورزش و جوانان شهرستان سالنی در اختیار ندارد و سالن هایی را که درآمدزا بوده، به بخش خصوصی واگذار کرده است. به نظر من اگر سالن های ورزشی به هیأت های ورزشی شهرستان واگذار می شد، مشکلات کمتر بود.وی همچنین افزود: در حال حاضر هیچ گونه وسیله نقلیه ای برای ایاب و ذهاب ورزشکاران هنگام اعزام به مسابقات نداریم برای حضور در همین مسابقات در تربت جام مینی بوس را خودمان کرایه و هزینه ی آن و هم چنین هزینه ی ورزشکاران در مسابقات را از جیب خودمان پرداخت کردیم.«امیدوار» به بحث آموزش اشاره کرد و گفت: هیأت استان باید برای مربیان کلاس های آموزشی برگزار کند تا مربیان با علم روز کشتی آشنا شوند و با توجه به این که قوانین داوری مرتباً در حال تغییر است، بسیاری از کشتی گیران و مربیان با قوانین جدید آشنایی ندارند که باید قوانین جدید در قالب دفترچه در اختیار مربیان شهرستانی قرار داده شود.وی افزود: تیمی که از استان در مسابقات کشوری شرکت می کند باید ۳۰ تا ۴۰ روز برای آمادگی در اردو باشد اما در خراسان رضوی متأسفانه تازه قبل از اعزام تیم به مسابقات تیم ارنج می شود.


http://www.lenzor.com/public/public/user_data/photo/2530/2529641-18c52c25432902396fbed643a68d432b-l.jpg

"کمبود مربی به روز در سبزوار"

مربی تیم کشتی نوجوانان سبزوار هم به خبرنگار ما می گوید: به نظر من حمایت های مالی و سرمایه گذاری موسسه ی «ثامن الحجج(ع)» باعث شد تا کشتی سبزوار از رشد قابل توجهی برخوردار شود و قهرمانی سال قبل این تیم در لیگ برتر کشور؛ باعث شد تا جوانان بسیاری جذب کشتی شوند.«حسینعلی مشکانی» افزود: عمده مشکلات کشتی سبزوار کمبود مربی کلاس دیده و به روز در این رشته ی ورزشی است. متأسفانه در سبزوار تنها ۲ مربی دارای مدرک مربیگری هستند و دیگران مدرک ندارند و در این راستا باید کلاس های آموزشی در شهرستان برگزار شود تا این معضل به نوعی حل شود.وی در ادامه گفت: کیفیت و سطح برگزاری مسابقات در تربت جام بالا بود و دلیل آن هم این بود که در این مسابقات، کشتی گیران مطرح استان شرکت کرده بودند ولی در داوری مسابقات مشکلاتی وجود داشت. 

کشتی تایباد در به در دنبال مینی بوس!

مربی تیم کشتی نوجوانان تایباد هم با ابراز گلایه از اداره ی ورزش و جوانان شهرستان تایباد می گوید: با وجود این که «مسؤول اداره ی ورزش و جوانان شهرستان تایباد از کشتی شهرستان حمایت می کند، ولی متأسفانه مینی بوس این هیأت که جزو اموال هیأت کشتی است در اختیار این هیأت نیست.«کاوه غرابی» درباره ی وضعیت کشتی تایباد می گوید: بار کشتی تایباد بر دوش رییس این هیأت سنگینی می کند و متأسفانه دیگر اعضای هیأت کشتی چندان همکاری ندارند. استعدادهای خوبی در کشتی این منطقه ی مرزی و محروم وجود دارد و در مسابقات پهلوانک های کشور و استان، ورزشکاران تایبادی ۲ مدال طلا کسب کردند.

نبود امکانات در کشتی خواف

مربی تیم کشتی خواف درباره ی کشتی این شهرستان می گوید: زمان زیادی از فعال شدن هیأت کشتی در خواف نمی گذرد و امکانات خوبی هم در خواف وجود ندارد و کشتی این شهرستان به حمایت و پشتیبانی بیشتری نیاز دارد که باید از سوی مسؤولان خواف و استان مورد توجه قرار گیرد.«احمد لعل رودی» همچنین افزود: فرد بسیار علاقه مندی در رأس هیئت کشتی شهرستان قرار دارد و در مدت کمی که از فعالیت این هیأت می گذرد، در همین مسابقات نوجوانان استان در تربت جام با ۴ کشتی گیر شرکت کردیم که یک نفر به مقام سوم دست یافت که نوید روزهای خوبی برای کشتی خواف بود.

نگاه هیأت کشتی استان به شهرستان ها

دبیر هیأت کشتی استان نیز در ادامه درباره ی نگاه هیأت کشتی استان به شهرستان ها گفت: شهرستان ها گل کشتی استان هستند و خوشبختانه برخی شهرستان ها چون سبزوار رشد خوبی داشته اند و با این که مثلاً ما از سبزوار توقع نداشتیم ولی دیدیم که خوب ظاهر شد و عنوان سوم مسابقات را کسب کرد. کشتی تربت جام هم قدیم ها خوب بود و یک مدتی افت کرد و چندین سال از آن خبری نبود ولی در حال حاضر ۲سالی است حرکت های خوبی در کشتی تربت جام انجام شده و تیم این شهرستان در رده ی نونهالان روی سکو رفته است و در مسابقات نوجوانان استان هم مقام چهارم را کسب کرد. قوچان نیز از قدیم قطب کشتی استان بود و تیم نوجوانان قوچان در مسابقات تربت جام از همه شهرستان ها بهتر ظاهر شد و به مقام نایب قهرمانی دست یافت چرا که قوچان در کشتی سابقه ای طولانی دارد. قهرمانی تیم مشهد هم با ۶ میلیون جمعیت این شهر، قابل انتظار بود، اما هیأت استان برنامه هایی برای فعال تر کردن کشتی شهرستان ها دارد./رضا اعلمی/پایگاه خبری تحلیلی جام روز

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است